Ako funguje CM

Podpora zákazníkov

+421-2-5465-0242

pošli email >>

Online podpora - chat (vpravo dole)

Sieťové konfigurácie PC, SRV

Častokrát sa stane že potrebujete zistiť v akej sieti sa PC nachádza, aké má nastavenia sieťových adaptérov, aká je jeho IP adresa, MAC adresa alebo IP adresa gateway. Pre tieto prípady C-Monitor zhromažďuje tieto aktuálne informácie na viacerých miestach CM portálu.

Prvým miestom kde môžete tieto informácie zistiť je časť CM IT monitoring -> Zobrazenia -> Online informácie - tu získate prehľad o aktuálnej IP adrese ako je znázornené na obrázku nižšie.

Online informácie - aktuálna IP adresa

Obrázok: Online informácie - aktuálna IP adresa

Ďalším miestom kde môžete tieto informácie zistiť je časť CM IT monitoring -> Zobrazenia -> Online informácie  -> Zóna sieťové nastavenia  - nachádzajú sa tu komplet údaje o sieťovej konfigurácii ako je znázornené na obrázku nižšie.

Zóna sieťové nastavenia -komplet údaje o sieťovej konfigurácii

Obrázok: Zóna sieťové nastavenia -komplet údaje o sieťovej konfigurácii

 V tejto zóne sa dajú prezerať komplet sieťové nastavenia aj včítane zmeny v čase (pri 1 dňových vzorkách), históriu sieťových nastavení zobrazíte kliknutím na tlačidlo Show history ako je ukázané na obrázku nižšie.

Vstup do historie zmien v sieťovích nastaveniach

Obrázok: Vstup do historie zmien v sieťovích nastaveniach

V nasledujúcom okne si zvolíte časový interval pre, ktorý chcete zmeny sledovať a kliknete na tlačidlo Zobraziť.

História sieťových nastavení za zvolené obdobie

Obrázok: História sieťových nastavení za zvolené obdobie

 

Obrázky: 
Online informácie - aktuálna IP adresaZóna sieťové nastavenia -komplet údaje o sieťovej konfiguráciiVstup do historie zmien v sieťovích nastaveniach História sieťových nastavení za zvolené obdobie