Ako funguje CM

Podpora zákazníkov

+421-2-5465-0242

pošli email >>

Online podpora - chat (vpravo dole)

Štart / Reštart počítača

CUSTOMER MONITOR umožňuje sledovanie štartu, resp. reštartu operačného systému.

Detekcia štartu/reštartu počítača je založaná na čase behu operačného systému. Z historických dôvodov, sú v CM dve možnosti pre nastavenie sledovania reštartu.

1. prostredníctvom podmienky Windows Running time (resp. OS system started pre ostatné OS)
2. prostredníctvom podmienky Operating system started

Líšia sa okrem mierneho rozdielu v nastavení v zobrazovanej hodnote v prehľade Watchov. Podmienka Windows Running time uvádza vždy aktuálnu hodnotu ako dlho sledovaný operačný systém beží. Podmienka Operating system started uvádza len možnosť YES/NO a vyjadruje, či za definovanú dobu dozadu prebehol štart operačného systému. Týmto typom podmienky vo Watchoch je vhodné sledovať štart operačného systému na serveroch a iných dôležitých počítačoch

Nastavenie nájdete v podmenu nižšie alebo na nasledujúcich linkách:

pre Windows OS pomocou C-Monitor  (C-MonitorConsole)
pre všetky OS (včítane OS) cez CM portál

Ak nepotrebujete chybové hlásenie ako dlho počítač beží od posledného štartu operačného systému, ale iba si ho prečítať podľa potreby, je údaj v Online informáciách. Viac si prečítajte tu.

Tip : táto podmienka je užitočná pri riešeních veľa problémov, ktorých dôsledkom je reštart počítača Napr. UPS so slabými batériami, Nestabilita-mrznutie pracovných PC (s obmedzením na čas, kedy by počítač nemal byť reštartovaný), krátke výpadky prúdu  a podobne.