Ako funguje CM

Podpora zákazníkov

+421-2-5465-0242

pošli email >>

Online podpora - chat (vpravo dole)

Pripojenie sa na počítač a ovládanie vzdialenej obrazovky cez CM Remote

 

Pripojenie sa na vzdialenú plochupodrobný popis, ako sa pripojiť k vzdialenej ploche.

Ovládanie vzdialenej plochyvysvetlenie všetkých funkcií, ktoré možno využiť pri ovládaní vzdialenej plochy.

 


 

Pripojenie sa na vzdialenú plochu

Zvoľte si miesto odkiaľ vzdialené pripojenie budete aktivovať. Aktuálne máte k dispozícii buď Zoznam počítačov (CM IT monitoring -> Zobrazenia -> Počítače) alebo Online informácie (CM IT monitoring -> Zobrazenia -> Zóny -> Online informácie). Vyhľadajte riadok Remote Access, kde vidieť ikonky povolených spôsobov pripojenia.

Povolené spôsoby pripojenia

Následne sa Vám otvorí okno pripojenia, v ktorom sa overí možnosť pripojenia a stačí kliknúť na PRIPOJIŤ.V pravej časti okna sa zobrazuje Log pripojenia. Viac o logovaní pripojenia sa dočítate TU. 

Nastavenie pripojenia

Obrázok: Nastavenie pripojenia

 

Pomocou vysúvacieho menu na pravom boku a vrchu obrazovky, možno efektívne ovládať vzdialený PC. Ich podrobný popis je vysvetlený nižšie.

Vysúvacie menu

 

Ovládanie vzdialenej plochy

Po pripojení na vzdialenú obrazovku sa otvorí na ploche užívateľa Remote Agent. Remote Agent zobrazuje meno operátora ktorý je pripojený, pripojenie cez server, dobu pripojenia a prenesené dáta. Remote Agent ponúka 3 funkcie. Funkcia 1 zobrazuje myš užívateľa, funkcia 2 ponúka možnosť prepínania monitora (ak k vzdialenému počítaču je pripojených viac monitorov) a funkcia 3 slúži na odpojenie sa.

Ovládanie vzdialenej plochy

Po kliknutí na druhú funkciu Select Monitor sa zobrazí okno v ktorom si operátor môže zvoliť na ktorý monitor sa chce pripojiť. Kedykoľvek možno túto funkciu využiť znovu a prepnúť sa tak na iný monitor.

Ovládanie vzdialenej plochy

 

Vysúvacie menu na pravej lište ponúka možnosti Show C-RemoteAgent, On Screen Keyboard, vstupné metódy a nastavenie priblíženia obrazovky.

Ak minimalizujete Remote Agent a nevidíte ho na spodnej lište alebo v prípade, že má užívateľ pripojené 2 monitory a Remote Agent sa minimalizoval na druhý monitor, ho možno znovu vysunúť funkciou Show C-RemoteAgent.

Ovládanie vzdialenej plochy

Po kliknutí na klávesnicu sa zobrazí na spodnej časti prehliadača a vzdialená obrazovka sa zmenší.

Ovládanie vzdialenej plochy

 

Vstupné metódy ponúkajú viacero možností. Využiť ho možno na Download a Upload súborov, Text Input alebo On-screen keyboard.

Ovládanie vzdialenej plochy

 

Display ponúka možnosti prispôsobenia zobrazenia. Nastavenia možno manuálne prispôsobiť prípadne využiť predvolené možnosti Automatically fit to browser window alebo Resolution 1:1 to source.

Ovládanie vzdialenej plochy

 

Horné vysúvacie menu ponúka viaceré možnosti ako Windows klávesové skratky, Clipboard, Files a Ctrl+Alt+Del.

Nastavené Windows skratky ktoré možno okamžite využiť sú Alt+Tab, Alt+F4, WIN+E, WIN+R, WIN+D a WIN+M.

Ovládanie vzdialenej plochy

Ovládanie vzdialenej plochy

 

Clipboard možno efektívne využiť pri využívaní internetových linkov medzi hostiteľským počítačom a vzdialene pripojeným počítačom. Prenos funguje oboma smermi, stačí informáciu skopírovať do Clipboardu a daný link použiť na hostiteľskom alebo vzdialenom počítači. Po kliknutí na možnosť Clipboard sa vám otvorí nasledujúce okno, v ktorom možno zdielať informáciu.

Ovládanie vzdialenej plochy

 

Files slúži na prenos súborov medzi hostiteľským počítačom a vzdialene pripojeným počítačom, ale aj naopak. Využitie funkcie je intuitívne a jednoduché. Po kliknutí na možnosť Files sa dostanete k diskom na vzdialenom počítači a je možné pohybovať sa vo vytvorených priečinkoch. Keď vstúpite na miesto kam chcete daný súbor skopírovať, treba kliknúť na Upload Files a následné vyskočí okno s možnosťou vybrať súbor z hostiteľského počítača.

Ovládanie vzdialenej plochy

 

Pre možnosť stiahnutia súboru z vzdialeného počítača do hostiteľského, treba vybrať jeden alebo viac súborov a zobrazí sa možnosť Download Files.

Ovládanie vzdialenej plochy

Ak je nutné na vzdialenej ploche stlačiť Ctrl+Alt+Del, stačí využiť funkciu Ctrl+Alt+Del a jedným klikom sa táto kombinácia aktivuje.

Ovládanie vzdialenej plochy